Markanın kurucuları ve yaratıcı direktörleri Ahsen Uğurlu ve Duygu Alptekin, uzun yıllar çeşitli Avrupa markalarına kadın ve erkek giyim koleksiyonları hazırladılar. 2012 yılında İstanbul Nişantaşı’nda, marka yolculuğuna başladıkları gizemli şehirden esinlenerek “JU ISTANBUL” ismini verdikleri haute couture atölyesini kurdular. İlham perileri 1950’lerin elegan ve feminen kadınıydı. İkili için kumaşın ve dikişin kalitesi ile güncel akımlardan izler taşıyan ama buna rağmen yıllar sonra da keyifle giyilebilecek zamansız parçalar yaratmak her zaman ön planda oldu.

2016 yılında ilk gelinlik koleksiyonunu hazırlayan marka, couture koleksiyonlarında imzası haline gelen detaylı nakışlar, dantel işlemeler ve hem romantik hem de feminenliği öne çıkaran tasarımlarıyla çok büyük ilgi gördü. 

2020 yılında JU ISTANBUL, içinde bulunduğu coğrafi sınırların ötesine geçen yaratıcı vizyonuna uyum sağlama sürecinde ismini yenileyerek MAISON JU adını aldı ve yurtdışında ilk satış noktasını Almanya Münih’te açtı. 

Couture çalışmalarının yanı sıra daha güncel ve enerjik JU kadınınından da ilham alarak JU STUDIO ready-to-wear serisini yarattılar.

MAISON JU ve JU STUDIO, hem kişiye özel tasarımları hem de hazır giyim koleksiyonu ile dünyanın her yerine ulaşmaya devam ediyor.